„Kocham Cię, Polsko”

  Dnia 12 Maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs „Kocham Cię, Polsko”. Celem konkursu było propagowanie idei patriotyzmu i sprawdzenie wiadomości o kraju ojczystym poprzez zabawową formę konkurencji, wzorowaną na programach telewizyjnych. Były one bardzo zróżnicowane pod względem charakteru. Tematyka pytań i zadań dotyczyła Polski, jej geografii, języka i sportu, muzyki. W zabawie brali udział gospodarze klas przy wsparciu całej społeczności Jędrusiowej. Uczniowie z zaangażowaniem pomagali i dopingowali swoje drużyny.

Często zastanawiamy się również w jaki sposób mówić dzieciom o patriotyzmie i symbolach narodowych. Okazją do tego był Dzień Flagi w naszej szkole, połączony z konkursem „Kocham Cię, Polsko”. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało- czerwonych barwach narodowych.